Łokieć

Leczenie stawu łokciowego

pro first elbow mob

Łokieć to niezwykle skomplikowany staw, który łączy ramię z przedramieniem. Wszelkie schorzenia, urazy lub dolegliwości są nie tylko bolesne, ale również wpływają na trudności w codziennym funkcjonowaniu. Z racji specyficznej budowy łokieć jest bardzo podatny na nadmierne przykurcze zwłaszcza po urazach, lub tymczasowym unieruchomieniu.

Jak wygląda leczenie?

Torebka stawu łokciowego tak naprawdę zawiera aż trzy złączone ze sobą stawy. Skomplikowana budowa anatomiczna wymaga dobrego przygotowania, analizy oraz dokładnego określenia dolegliwości doskwierających pacjentowi. Dopiero potem wykonuje się badania kliniczne, które ukazują zakres sprawności, ruchomości i możliwości funkcjonowania stawu.

Po ustaleniu indywidualnego planu i dopasowaniu metod można rozpocząć leczenie. Jeśli dany przypadek tego wymaga, stosuje się małoinwazyjne leczenie chirurgiczne, które pozwala przywrócić pełną sprawność i ruchomość stawu.

Oferta zabiegów

ARTROSKOPOWE USUNIĘCIE CIAŁ WOLNYCH STAWU ŁOKCIOWEGO
REKONSTRUKCJA PRZYCZEPU ŚCIĘGNA MIĘŚNIA DWUGŁOWEGO
UWOLNIENIE PRZYKURCZU STAWU ŁOKCIOWEGO
OPERACYJNE LECZENIE „ŁOKCIA TENISISTY”
TRANSPOZYCJA NERWU ŁOKCIOWEGO
REPOZYCJA I ZESPOLENIE ZŁAMAŃ

Przykładowe leczenie stawu łokciowego

pro bottom02

Opis sytuacji

Czasami jedno niedopatrzenie może stać się źródłem problemów, które zostają z pacjentami na dłużej. W podobnej sytuacji był pacjent przyjęty na SOR, gdzie przeoczono złamanie w obrębie stawu łokciowego.

Badania i diagnoza

Ze względu na bolesne dolegliwości i ograniczoną sprawność został skierowany najpierw na rehabilitację, a następnie przekierowany do ortopedy w celu wykonania tomografii. Po zapoznaniu z wynikami lekarze nie podjęli się leczenia operacyjnego zastarzałego złamania dalszego końca kości ramiennej. Badanie przedoperacyjne w naszej klinice wykazało prawie całkowity brak ruchu w obrębie stawu łokciowego.

Rezultaty leczenia

Aby zapewnić pacjentowi jak najlepszą pomoc, wykonałem leczenie operacyjne, które przywróciło pełną ruchomość i sprawność stawu.

Pro bottom
Masz pytania odnośnie leczenia lub zabiegu?

Dowiedz się więcej

Niezależnie od tego, czy dokucza Ci łokieć tenisisty w Szczecinie czy łokieć golfisty w Szczecinie, mój schemat postępowania jest zawsze podobny. W każdym przypadku zaczynam od zebrania dokładnego wywiadu z pacjentem. Pozwala mi to na lepsze poznanie problemu. Dopiero po jego zakończeniu przystępuję do badania klinicznego, które pozwala mi ocenić, jak wygląda sprawność stawu, jaki jest jego zakres ruchomości, a także możliwości funkcjonowania. Zebrane dane pozwalają mi na ustalenie indywidualnego planu leczenia. Zastosowaną metodę zawsze dopasowuję do pacjenta i trudności, z jakimi aktualnie się zmaga. Jeśli tylko jest to możliwe, stawiam na metody małoinwazyjne, które pozwalają na zdecydowanie szybszy powrót do normalnego funkcjonowania.

Kiedy nałoży się na siebie wiele mikrourazów, może rozwinąć się tak zwany łokieć tenisisty. Mówiąc bardziej fachowo, jest to entezopatia mięśni prostowników nadgarstka. Dolegliwość ta to zmiany przeciążeniowe, które obejmują przyczepy ścięgien do kości. Bardzo często występuje u osób, które na przestrzeni dłuższego czasu wykonują podobne lub wręcz takie same ruchy zarówno przedramienia, jak i nadgarstka. To skutkuje brakiem możliwości regeneracji prostowników, które poddawane są długim skurczom. Łokieć tenisisty często występuje u osób pracujących przy komputerze lub grających w tenisa czy squasha bez odpowiedniej techniki. Jako doświadczony ortopeda pomagam pacjentom, których dotknęła entezopatia. Precyzyjnie opracowuję plan leczenia, który zawsze bardzo dokładnie omawiam z pacjentem. Wyjaśniam wszystkie pojawiające się wątpliwości. Jeśli ból łokcia w Szczecinie jest czymś, czego nie chcesz dłużej znosić, zgłoś się do mnie.

Łokieć golfisty w Szczecinie to kolejna dolegliwość, z którą można się do mnie zgłosić. Mówiąc bardziej fachowym językiem, jest to entezopatia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Dolegliwość ta wiąże się z bardzo silnym bólem i to właśnie on najczęściej skłania pacjentów do pojawienia się w moim gabinecie. Łokieć golfisty nie zmniejsza ruchomości stawu, nie przekłada się również na zmniejszenie czucia czy siły. Jeśli jednak problem jest już mocno zaawansowany, ból może być tak silny, że wykonywanie codziennych czynności będzie praktycznie niemożliwe.

Zgłaszając się do mnie, możesz mieć pewność, że trafiasz w naprawdę dobre ręce. Dokładna diagnoza, ocena kondycji stawu, a następnie dokładny plan leczenia – wszystko to dostaniesz w moim gabinecie. Zadbam o to, aby przywrócić Twój staw łokciowy do pełnej sprawności, skutecznie rozprawiając się również z bólem, który może popsuć nawet najpiękniejszy dzień. Jeśli nie chcesz dłużej cierpieć, mój gabinet jest miejscem, które powinieneś odwiedzić.

Masz problemy z łokciem? Dokucza Ci dotkliwy ból łokcia w Szczecinie? Lekarze, u których byłeś dotychczas tylko rozkładali ręce? Nikt tak naprawdę nie ocenił dobrze kondycji Twojego stawu łokciowego? Nie chcesz dłużej cierpieć? Zależy Ci na tym, aby nie rezygnować z wielu czynności, których nie możesz wykonać? Mój gabinet to miejsce idealne dla Ciebie. U mnie przejdziesz przez dokładny proces diagnostyczny, który pozwoli mi ocenić kondycję Twojego stawu łokciowego, a następnie dobrać właściwą metodę leczenia. Przedstawię Ci plan działań, które zostaną podjęte i odpowiem na wszystkie pytania. Zapraszam!