Bark

Leczenie stawu barkowego

pro first shoulder mob

Staw barkowy to najbardziej złożony staw w całym ludzkim ciele. Wiąże się z tym wiele korzyści, ale także zagrożeń. Niemal nieograniczony zakres ruchu stawu sprawia, że każdy człowiek może bez problemu sięgnąć dowolnej części swojego ciała lub wykonywać złożone czynności przy pomocy rąk. Wysoki stopień skomplikowania barku sprawia, że czasami wystarczy niewielkie uszkodzenie, uraz lub przeciążenie, aby pojawił się ból i trudności w codziennym funkcjonowaniu.

Jak wygląda leczenie?

Dolegliwości pochodzące od barku nie ograniczają się jedynie do obszaru tego stawu. Często ból promieniuje do łokcia, pleców, a także szyi. Z tego względu określenie przyczyny dolegliwości wymaga dokładnej diagnozy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele schorzeń stawu barkowego daje podobne objawy.

Niektóre schorzenia takie jak np. bolesne uszkodzenia stożka rotatorów wymagają leczenia operacyjnego. Aby przywrócić sprawność barku i wyeliminować ból najczęściej wykonuje się artroskopię. Po zakończonym zabiegu i ewentualnym okresie unieruchomienia pacjent rozpoczyna rehabilitację.

Leczenie rozpoczyna się od skrupulatnego wywiadu z pacjentem i badań klinicznych. Pozyskane informacje mogą być wystarczające, aby postawić diagnozę. W trudniejszych przypadkach wykonuje się badania obrazowe. RTG, USG, rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa daje wyczerpujący wgląd w strukturę stawu barkowego, dzięki czemu lekarz może dobrać odpowiedni plan leczenia.

Indywidualny plan leczenia sprawia, że powrót do dawnej sprawności jest jak najbardziej możliwy.

Oferta zabiegów

ENDOPROTEZOPLAS-TYKA STAWU RAMIENNEGO
ENDOPROTEZOPLASTYKA STAWU RAMIENNEGO
ARTROSKOPOWA REKONSTRUKCJA STOŻKA ROTATORÓW
ARTROSKOPOWA DEKOMPRESJA PODBARKOWA
ARTROSKOPOWA STABILIZACJA OBRĄBKA STAWOWEGO
OPERACYJNE LECZENIE NIESTABILNOŚCI BARKU
TRANSFER ŚCIĘGIEN W NIENAPRAWIALNYCH USZKODZENIACH STOŻKA ROTATORÓW
REPOZYCJA I ZESPOLENIE ZŁAMAŃ
REPOZYCJA I ZESPOLENIE ZŁAMAŃ

Przykładowe leczenie stawu barkowego

pro bottom03

Opis sytuacji

Niektórzy pacjenci wymagają nie tylko kompleksowego, ale również długotrwałego leczenia. W podobnej sytuacji była pacjentka z RZS, u której stosowano blokady stawu, czyli zastrzyki z kortyzolem o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Działanie objawowe nie przynosiło jednak znaczącej poprawy.

Badania i diagnoza

Aby zapewnić pacjentce skuteczną pomoc, wykonano RTG i tomografię komputerową, co wykazało znaczne zniszczenia stawu. W takiej sytuacji kobieta została zakwalifikowana do odwróconej protezy barku.

Rezultaty leczenia

Po zabiegu rozpoczęto indywidualną rehabilitację. W efekcie przywrócono pełną i bezbolesną ruchomość stawu, a pacjentka nie wymagała dalszego stosowania blokad barku.

Pro bottom
Masz pytania odnośnie leczenia lub zabiegu?

Dowiedz się więcej

Dolegliwości związane z barkiem bardzo często dają ból promieniujący do pleców, łokcia, a nawet szyi. Dlatego tak ważny jest odpowiedni proces diagnostyczny, który pozwoli ocenić, gdzie tkwi problem. Swoją pracę z pacjentem zawsze rozpoczynam od dokładnego wywiadu, który pozwala mi ocenić problem i dostarcza istotnych informacji na temat trudności, z jakimi boryka się pacjentem. Kiedy wywiad jest zebrany, przystępuję do badań klinicznych. Jeśli tylko jest to potrzebne, zlecam wykonanie badań obrazowych:

  • USG;
  • RTG;
  • rezonansu magnetycznego;
  • tomografii komputerowej.

Uzyskane wyniki pozwalają mi w pełni ocenić strukturę stawu barkowego, a następnie przygotować plan leczenia. Metodę postępowania zawsze dobieram, mając na uwadze problem, jaki powstał w stanie, a także to, aby pacjent wrócił do możliwie jak najbardziej pełnej sprawności. Do mojego gabinetu mogą zgłosić się pacjenci z różnymi problemami. W Szczecinie przyjmuję tych, u których pojawiło się uszkodzenie ścięgna barku, a także tych, w przypadku których problemem jest zapalenie kaletki. Oczywiście to jedynie niewielka część tego, z czym można się do mnie zgłosić.

Artroskopia barku w Szczecinie to zabieg operacyjny, podczas którego wykonuje się niewielkie nacięcie na skórze. Przez nie do wnętrza stawu wprowadza się specjalną kamerę, a także narzędzia, dzięki którym możliwe jest podjęcie niezbędnej interwencji. Zabieg ten ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest mało inwazyjny, a ryzyko powikłań w jego przypadku jest naprawdę niewielkie. Blizny, które pozostawia są naprawdę drobne, bardzo często niemalże niewidoczne. Po artroskopii barku pacjenci naprawdę bardzo szybko dochodzą do siebie, długa rehabilitacja na ogół nie jest potrzebna, do normalnego funkcjonowania można wrócić w krótkim czasie od zabiegu. Jeśli interesuje Cię artroskopia barku prywatnie w Szczecinie, pamiętaj, że wykonam ją w pełni profesjonalnie, przywracając Twój staw barkowy do zdrowia.

Jestem ortopedą, który specjalizuje się w leczeniu problemów z kolanami, stawami łokciowymi, a także stawami barkowymi. Podejmuję się leczenia różnych problemów, zawsze pracując na najwyższym poziomie. Jeśli przytrafi Ci się zwichnięcie barku w Szczecinie, możesz mieć pewność, że u mnie otrzymasz niezbędną pomoc. Podobnie wtedy, kiedy problemem będzie uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego w Szczecinie. Jako doświadczony specjalista podejmuję się również leczenia takich dolegliwości, jak uszkodzenie obrąbka w Szczecinie. Bez względu na to, z czym zdecydujesz się do mnie zgłosić możesz mieć pewność, że proces leczenia zostanie przeprowadzony zgodnie z najnowszymi standardami.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że urazy i schorzenia stawu barkowego wiążą się z naprawdę dużym bólem. Duża empatia, która mnie charakteryzuje pozwala mi lepiej rozumieć to, czego doświadczają moi pacjenci. Niezależnie od tego, czy powodem zgłoszenia się do mnie jest proteza barku w Szczecinie czy niestabilność barku w Szczecinie, możesz mieć pewność, że w moim gabinecie poczujesz się naprawdę komfortowo. Chętnie odpowiadam na wszystkie pojawiające się pytania, co sprawia, że moi pacjenci są naprawdę dobrze poinformowani. Wiedzą, jaki problem u nich występuje, a także jakie działania są potrzebne, aby przywrócić staw do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki przekazanej przeze mnie wiedzy czują się znacznie bezpiecznie. Nic bowiem tak nie stresuje człowieka jak niewiedza i niepewność. Dbam o to, aby takie stany w moim gabinecie nie miały miejsca.

Niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest bark zamrożony w Szczecinie, czy inna dolegliwość ze strony stawu barkowego możesz mieć pewność, że w moim gabinecie otrzymasz niezbędną pomoc na najlepszym poziomie. Posiadam naprawdę bogate doświadczenie praktyczne, które idzie w parze z rozległą wiedzą teoretyczną. Cały czas dbam o swój rozwój zawodowy, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Moja wiedza na temat leczenia urazów i schorzeń stawu barkowego jest jak najbardziej aktualna i zgodna ze światowymi standardami leczenia. Dbając o własny rozwój zawodowy, dbam oczywiście o moich pacjentów.

Jednocześnie jestem lekarzem, który bardzo duży nacisk kładzie na atmosferę w gabinecie i współpracę z pacjentem. Uważam, że jesteś moim partnerem w procesie leczenia. Dlatego zawsze bardzo dokładnie informuję o tym, na czym polega problem, a także co zrobić, aby skutecznie go rozwiązać. Moi pacjenci zawsze wiedzą na jakim etapie leczenia się znajdują, a także co ich czeka, kiedy zostanie ono zakończone.

Jeśli ból barku w Szczecinie jest tym, co nie daje Ci spokoju, nie możesz normalnie funkcjonować, masz problem z wykonywaniem wielu codziennych czynności, bez wątpienia musisz skonsultować się z lekarzem ortopedą. Jeśli szukasz specjalisty, którzy zagwarantuje Ci leczenie zgodne z aktualnymi wytycznymi, zależy Ci na lekarzu, który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, chcesz mieć pewność, że trafisz w naprawdę dobre ręce, nie czekaj. Jak najszybciej umów się na wizytę. Zapraszam do mojego gabinetu!