Kolano

Leczenie stawu kolanowego

pro first knee mob

Kolana jako największe stawy w ludzkim ciele narażone są na częste urazy. Wynika to przede wszystkim z ich budowy, umiejscowienia między udem a podudziem, a także funkcji, które pełnią. Najczęściej w stawach kolanowych obserwuje się uszkodzenie więzadeł lub łąkotek, a także degradację chrząstki stawowej.

Jak wygląda leczenie?

Do stworzenia indywidualnego planu leczenia potrzeba przede wszystkim dokładnego wywiadu z pacjentem.

Po określeniu występujących dolegliwości, takich jak np. ból kolana, przechodzi się do badania klinicznego, które pozwala ocenić stan całego stawu. To właśnie na tym etapie wiadomo, w jakim stanie są więzadła, łąkotka, czy też chrząstka stawowa. Jeśli sytuacja jest bardziej skomplikowana, stosuje się poszerzoną diagnostykę — czyli badanie rezonansem magnetycznym, tomografię lub badanie USG.

Po kompleksowym zapoznaniu się z danym przypadkiem zostaje ustalony plan leczenia, który pacjent realizuje krok po kroku. Aby zapewnić jak najlepsze efekty, stosuje się nowoczesne metody, sprawdzone techniki oraz współpracę z profesjonalnymi rehabilitantami.

Oferta zabiegów

ARTROSKOPIA STAWU KOLANOWEGO
ARTROSKOPOWA REKONSTRUKCJA WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO
ARTROSKOPOWA REKONSTRUKCJA CHRZĄSTKI
SZYCIE WIĘZADEŁ STAWU KOLANOWEGO
PLASTYKA NIESTABILNOŚCI RZEPKI
REPOZYCJA I ZESPOLENIE ZŁAMAŃ

Przykładowe leczenie stawu kolanowego

pro bottom01

Opis sytuacji

Mogłoby się wydawać, że kilkuletnie leczenie zawsze przynosi pożądane skutki. O tym, że bywa inaczej, przekonała się pacjentka z nawykowym zwichnięciem rzepki. Kilkuletnie leczenie, rehabilitacja, wizyty u różnych lekarzy — wszystkie podjęte działania okazały się nieskuteczne.

Badania i diagnoza

Na początku leczenia wykonaliśmy rezonans magnetyczny, który pozwolił ocenić stan rzepki, więzadeł oraz sąsiednich struktur w obrębie kolana. Na podstawie pozyskanych informacji pacjentka została zakwalifikowana do zabiegu rekonstrukcji troczków rzepki.

Rezultaty leczenia

Po zabiegu pacjentka rozpoczęła cykl rehabilitacji, dzięki czemu wkrótce odzyskała pełną ruchomość i stabilność kolana.

Pro bottom
Masz pytania odnośnie leczenia lub zabiegu?

Dowiedz się więcej

Niezależnie od tego, czy tym, z czym się do mnie zgłosisz będzie uszkodzenie łąkotki, czy zmiany zwyrodnieniowe kolana, możesz mieć pewność, że w Szczecinie, gdzie przyjmuję, zostaniesz przeprowadzony przez dokładny proces diagnostyczny. Z każdym pacjentem, który się do mnie zgłasza przeprowadzam przede wszystkim bardzo dokładny wywiad. Jest to jednym z bardziej istotnych elementów niezbędnych w procesie diagnozy. Kiedy dokładnie określę, z czym się do mnie zgłosiłeś, przychodzi pora na badania kliniczne. W jego trakcie oceniam kondycję stawu, zdobywając wiedzę na temat:

  • więzadeł;
  • łąkotki;
  • chrząstki stawowej.

Jeśli sytuacja tego wymaga, sięgam po bardziej zaawansowane metody diagnostyczne. W grę wchodzi zarówno badanie USG, jak i rezonans magnetyczny oraz tomografia komputerowa. Dopiero, kiedy kompleksowo zapoznam się z Twoim przypadkiem, mogę ustalić plan leczenia. Kiedy będzie gotowy, możesz być pewny, że zostaniesz z nim naprawdę dokładnie zapoznany. Wspólnie przeanalizujemy go krok po kroku, rozwiewając ewentualne wątpliwości. Jeśli z Twojej strony pojawią się jakieś pytania, będziesz mógł je zadać, a ja na każde odpowiem, robiąc to w sposób dla Ciebie zrozumiały.

Artroskopia kolana w Szczecinie to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ortopedycznych. Jego ogromnym atutem jest to, że jest mało inwazyjny, a jednocześnie doskonale sprawdza się w przypadku różnych uszkodzeń. Jeśli w Twoim przypadku potrzebny będzie właśnie taki zabieg, w jego trakcie wprowadzę do stawu specjalną kamerę razem z niewielkimi narzędziami, które pozwolą mi na wykonanie niezbędnych procedur. Wszystko odbędzie się przez naprawdę niewielkie nacięcie na skórze.

Leczenie kolana tą metodą to szereg korzyści. Przede wszystkim unikniesz w ten sposób klasycznej operacji, która wiąże się z koniecznością otworzenia całego stawu. W okresie po zabiegu będziesz zmagać się ze zdecydowanie mniejszymi dolegliwościami bólowymi, co przełoży się na Twój komfort. Szybciej będziesz mógł wrócić do normalnej aktywności, a ryzyko infekcji po zabiegu będzie zdecydowanie mniejsze.

Artroskopia kolana prywatnie w Szczecinie wykonywana jest w przypadku:

  • uszkodzenia łąkotki.
  • uszkodzenia więzadeł;
  • uszkodzenia chrząstki stawowej.

Wykonuje się ją również wtedy, kiedy w stawie kolanowym znajdują się ciała wolne, które wymagają usunięcia.

Jestem doświadczonym ortopedą, który wykonuje również artroskopowe szycie łąkotki w Szczecinie. Podczas zabiegu mogą być wykorzystane dwa rodzaje nici: wchłanialne bądź gotowe zszywki. Dobrze przeprowadzony zabieg gwarantuje fizjologiczne zespolenie łąkotki, pozwala na jej przebudowę, a tym samym odzyskanie funkcjonalności. Jako doświadczony ortopeda zawsze wykonuję szycie łąkotki z należytą starannością, zdając sobie sprawę z ciążącej na mnie odpowiedzialności. Wiem, że od jakości mojej pracy zależy komfort funkcjonowania tych, którzy zdecydowali się mi zaufać.

Jeśli dokucza Ci niestabilność kolana w Szczecinie, również możesz się do mnie zgłosić. W moim gabinecie wykonywana jest także rekonstrukcja ACL w Szczecinie. Niezależnie od tego, jaki masz problem z kolanem możesz mieć pewność, że zrobię wszystko, co potrafię, aby przywrócić Ci sprawność. Jestem świadomy ciążącej na mnie odpowiedzialności. To właśnie dlatego regularnie podnoszą posiadane kwalifikacje. Uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach pozwala mi pracować jeszcze lepiej, a tym samym jeszcze lepiej dbać o moich pacjentów. Do każdego pacjenta podchodzę w pełni indywidualnie, dbam o atmosferę panującą w moim gabinecie. Wyjaśniam szczegóły zabiegu, dokładnie omawiam rokowania. Niczego nie obiecuję, jeśli nie jestem pewny, że dany efekt uda się osiągnąć. Jestem zawsze uczciwy w stosunku do moich pacjentów.

Masz dość problemów z kolanami? Szukasz specjalisty, który naprawdę Ci pomoże? Zależy Ci na mniej inwazyjnych metodach leczenia? Nie chcesz decydować się na klasyczną operację? Zależy Ci na lekarzu, który dokładnie omówi z Tobą plan leczenia, wyjaśniając wszystkie pojawiające się wątpliwości? Nie czekaj. Jak najszybciej umów się na pierwszą wizytę. Pozwól mi poznać Twój przypadek i przedstawić plan leczenia. Zapraszam!